SANDRA MANSOUR X H&M

FASHION / 06. 08. 2020
sandra mansour x H&M
sandra mansour x H&M

Fleur du Soleil. Tak je pojmenována nová kolekce vytvořená ve spolupráci mladé návrhářky z Libanonu Sandry Mansour spolu s H&M. V překladu "Fleur du Soleil" znamená slunečnice. Sandru fascinovalo, jak slunečnice věrně následují slunce od začátku dne až do konce. 

„Inspirací pro spolupráci s H&M byla příroda a přírodní prvky. Zejména slunečnice, která představuje cyklus života, a jeho závislost na slunci a světle. Při výběru materiálů mne inspirovala poezie a malíři - tmavé krajky, žakár a vyšívaná organza. Díky kolekci Fleur du Soleil chci mluvit se ženami z celého světa, chci k nim vyslat poselství o naději, což je v tuto chvíli něco, co opravdu všichni potřebujeme, “říká Sandra Mansour, generální ředitelka a designérka.

Já jsem si z kolekce vybrala vzdušnou halenku s krajkou a sukni s velmi ženským střihem zvýrazňujícím pas a křivky. Look jsem protentokrát nenafotila ve městě, ale v poli, u kterého jsme spontánně zastavili s přítelem při západu slunce! 

Kolekce bude k dostání online a na vybraných prodejnách od 27. srpna. 

0  komentářů

zobrazit celý článek

STYLISH & CHIC

FASHION / 19. 07. 2020

Bílé kalhoty patří mezi letní klasiku. Ty moje jsou lehoučké, splývavé a prodyšné. A vypadají dobře s opálenou pokožkou! Takový typ kalhot navíc nepodléhá trendům. Je to nadčasový kousek, který vynosíte každý rok. 

Jaké kombinace vyzkoušet?

  • s džínovou bundou
  • s barevnou halenkou
  • se slaměným kloboukem
  • all white outfit

Já jsem zvolila černý vršek a jednoduché doplňky, které podtrhly minimalistický look. Kalhoty i tričko jsou z letní kolekce s.Oliver. 

Taková malá rada. U bílých kalhot vybírejte pečlivě spodní prádlo. Nechceme přeci aby všichni viděli naše červené kalhotky se srdíčky :D! 

0  komentářů

zobrazit celý článek

ABOVE THE TOWN

FASHION / 08. 07. 2020
0  komentářů

zobrazit celý článek

IT'S TIME FOR A PICNIK!

FASHION / 30. 06. 2020

Léto. Kamarádi. Dobré jídlo. Co víc si přát?

Možná jste si všimli, že poslední dobou každou volnou chvilku využívám k útěku do přírody. A jsem moc ráda, že i ve městě máme ten kousek zeleně, kde si můžeme uspořádat třeba krásný piknik!

Po telefonátu s Andělkou byl plán na dnešní večer jasný. "Hlavně nězapomeň vychladit to prosecco!" - touto větou ukončila náš hovor. Chvilku na to jsem popadla proutěný košík, vhodila jsem do něj skleničky, deku a zmiňované prosecco. Pořekadlo "Sůl nad zlato" určitě všichni znáte. V případě Andělky by to bylo: "Prosecco nad zlato". Více vysvětlovat snad nemusím.

Už mi chyběl jen pohodlný outfit. Sáhla jsem do skříně pro klasiku - bílé tričko a rifle. Jak (ne)originální a přitom skvělé. Skinny střih nových džín značky s.Oliver mi hned padl jak ulitý. Na prodejně hledejte tento střih pod jménem Izabell. Jsou uplé, podtrhnou vaši postavu a přitom se v nich budete cítit pohodlně a nebudete muset rozepínat knoflíky po večeři :D Přehodila jsem přes sebe jejich lněný přehoz, který mám mimochodem i v khaki barvě, nazula Vansky a uháněla směrem ke  Střeleckému ostrovu. Těžko byste totiž hledali romantičtější místo v samém srdci města.

Jelikož jsem doma nestihla připravit žádné jídlo, musela nás zachranit donášková služba. Středomořské bistro Paprika je naše "hummusová" srdcovka. A my si moc rády objednáváme pořád dokola to, co nám chutná! 

Celý večer jsme jen jedly, mluvily a zase jedly a zas mluvily. A bylo to naprosto dokonalé. Jak jsem již psala na začátku - Co víc si přát? 

Prohlédněte si fotky, načerpejte trošku letní atmosféru a zítra se vidíme na západ sluníčka ze "Střelečáku" zas! 

Vaše A.  

0  komentářů

zobrazit celý článek

LINEN SUMMER

FASHION / 31. 05. 2020
s.oliver linen outfit alex sedlackova
s.oliver linen outfit alex sedlackova

Těžko najdete lepší materiál pro letní kousky než len. Ve dnech, kdy teplota stoupá je lněné oblečení doslova “chladivou” záchranou. Dobře odvádí teplo a vlhkost, a proto se v něm cítíme tak dobře. Za jedinou nevýhodu se považuje mačkavost, což mě osobně vůbec nevadí. Prostě to k tomu patří! 

Z nové kolekce s.Oliver jsem si vybrala kalhoty s rozšířenými nohavicemi a klasickou bílou košili. Po té jsem sáhla ve velikosti 44. V teplejší dny raději nosím volnější oblečení, které se na tělo “nelepí”. Doplnila jsem kardiganem, který se naopak perfektně hodí pro letní večery a spolu s kabelkou jsem tyto doplňky zvolila v zemité khaki barvě. 

Len skvěle vynikne sám nebo ho můžete nosit v kombinaci s bavlněnými kousky. Určitě by vám neměly chybět ve skříni i šaty z tohoto materiálu. 

Tip:

  • Len se při praní jednoduše srazí. Perte tedy uváženě, ideálně na 40 stupňů.
  • Skladujte volně. Len rád dýchá.
  • Před žehlením zlehka pokropte. Půjde vám to lépe!
  • Věděli jste, že se při jeho výrobě spotřebuje méně vody a chemikálií, atak je ekologičtější než bavlna? 

A jak vznikaly tyto fotky? V pražském parku Grébovka jsme s fotografem Ivanem zavěsili mezi dvěma stromy prostěradlo a vytvořili jsme si "studio" v přírodě. Já jsem z výsledku nadšená! Líbí se vám? 

0  komentářů

zobrazit celý článek