Slovo „nakupovat“ v tomto vlogu zazní nesčetněkrát. Na počasí v Tokiu mám prostě smůlu atak opravdu nezbývá nic jiného než čas věnovat nákupům. Pátý den se na doporučení kamaráda Míry sama vydávám do čtvrti Shimokitazawa, která je známá pro nespočet vintage shopů. Tam jsem objevila výběrovou zážitkovou kavárnu, kde vám prozradí tajemství V60. No a mým večerním plánem je ikonická vyhlídka Tokio Tower!

Šestý den zůstáváme s kamarádkou v centru Shibuya a navštívíme jeden z největších obchodů Don Quijote, kde na sedmi patrech obchodu seženete snad úplně všechno!

No a konečně sedmý den máme krásně a vydáváme se hledat rozkvetlé sakury do městského parku Ueno, ve kterém najdete i překrásnou pagodu Five-storied a chrám zasvěcený vodním bohům Benten-do. Doufám, že se vám tento vlog bude líbit a přenesete se myšlenkami na ta kouzelná místa!

Pusu, Vaše Alex!

0  komentářů

zobrazit celý článek

THE MAKING OF HARRY POTTER IN TOKYO

TRAVEL / 16. 04. 2024

vlog z Tokia | návštěva Harry Potter Warner Bros. Studia v Japonsku

Je čtvrtý den. V Tokiu nám počasí nepřeje atak se vydáváme do nově otevřeného Harry Potter Warner Bros. Studia kousek od Tokia. Lístky jsem dostala od kamarádky ke svým narozeninám a byla by přeci škoda je nevyužít. Nemluvě o tom, že mám už dlouho na wish listu návštěvu Londýna a podobného studia tam. Harryho od svého dětství naprosto miluju. Každý rok si dávám poctivě filmový maraton a na tohle místo jsem se hodně těšila! 

Dopoledne před prohlídkou jsem byla v oblíbené kavárně Turret Coffee, kde jsem si počkala 40 minut na espresso a matchu. Kávová zrna byla na můj vkus velmi tmavě pražená atak místu dávám nakonec hodnocení 7/10. Poté jsem se vydala do nákupní čtvrti Ginza, kde jsem si prošla několik obchodů a také si něco hezkého koupila. Plánuji vydat celé video na téma, co jsem si koupila v Japonsku, takže pokud o něj nechcete přijít - dejte odběr!

Užijte si tento převážně Pottrovský vlog a budu se na vás těšit zas!

Vaše Alex!

0  komentářů

zobrazit celý článek

VLOG Z TOKIA

TRAVEL / 07. 04. 2024

letím do Tokia | vlog z prvních dnů, jet lag & naprostá nadšenost 

Vítám vás u prvního vlogu z Japonska! Poprvé jsem navštívila Japonsko před šesti lety, kdy jsem taktéž letěla za svojí nejlepší kamarádkou Andělkou do Osaky. Tehdy jsme prozkoumaly i tradičnější Kyoto a já tušila, že to nebude naposledy. Tentokrát se vydávám do městské džungle zvané Tokio! 

První dny jsou ve znamení jet lagu, kdy je na mě znát únava z osmi hodinového časového posunu a já se snažím za každou cenu „přežít“. Zároveň se pomalu zamilovávám do atmosféry této gigantické metropole. Kupodivu si dokonce užívám přeplněnost ulic a spletitou městskou dopravu. 

Doufám, že se vám bude vlog líbit a přijměte prosím omluvu za příliš blízké záběry na můj obličej. Pokusím se do příště si pořídit nějaký technický prostředek pro jednodušší natáčení. Ach ty youftuberské začátky! :D 

Budu ráda za odběr a lajk. 

Vaše Alex! 

0  komentářů

zobrazit celý článek

ISLAND TIME

FASHION / TRAVEL / 11. 02. 2020
Zalando lounge outfit

Sluníčko, pláž, oceán, sůl ve vlasech, opálená pokožka = šťastná Alex. Bali dělá zázraky a kouzlí úsměvy na rtech. A já přináším k nám do Čech trošku těch #balivibes a taky inspiraci na perfektní letní outfit.

Černý topík z balijského obchodu Bamboo Blonde jsem si pořídila minulý rok. A vy ho tu seženete pravděpodobně také, protože patří k jejich celoroční basic kolekci! Je z lehkého materiálu a má praktické zavazování na mašli.

Tmavě zelené kalhoty cargo typu jsou můj nejnovější přírůstek a taky nejvýhodnější! Objevila jsem totiž kouzlo outletového nakupování v nákupním klubu Zalando Lounge. Seženete tam slevy na prémiové značky až 75 %! Po registraci se vám ukážou všechny aktuální slevové akce a také uvidíte, které se plánují. Časy spuštění jsou různé a doporučuji si je pohlídat! Je o to velký zájem a já takhle přišla o jednu vysněnou kabelku, kterou jsem měla v hledáčku :( Jednoduše jsem nebyla dostatečně rychlá.


Kalhoty jsou značky Topshop, kterou mám moc ráda a uzavření pražského obchodu mě mrzelo. Na Zalando Lounge najdete velmi prémiové značky oblečení jakými jsou třeba i Fendi, Versace či Balenciaga. A nejen oblečení. Už jsem pokukovala po slevách na bytové doplňky! <3

Možná se divíte, proč ta holka nosí dlouhé kalhoty na Bali! Popravdě bych vám je také doporučila přibalit do kufru. Jízda na skútru ve večerních hodinách bývá chladnější.

Na malou nylonovou kabelku Prada jsem musela vyčkat pár týdnu na tzv. waiting listu. O reedici z roku 2005 je totiž obrovský zájem a kabelka je neustále vyprodaná. Jsem tedy šťastná majitelka! Měla jsem obavy ohledně materiálu, ze kterého je vyrobena. Jsem zvyklá na praktické kožené nezničitelné kabelky a s nylonem jsem neměla žádné zkušenosti. Nicméně přežila tu divočinu na Bali, takže přežije vše :D

Outfit jsem doladila zavazovacími koženými sandálky Vagabondshoes, černými brýlemi Dior a hromadou šperků Antipearle inspirovaných láskou k oceánu a podmořským světem.

Ohodnotíte můj outfit od 1-5 jako ve škole? <3

0  komentářů

zobrazit celý článek

HOLA BARCELONA!

TRAVEL / 29. 11. 2019
barcelona výlet

Barcelona byla na mém “travel wish listu” poměrně dlouhou dobu. Toužila jsem vidět barevné město, které vám nabídne spoustu kulturních i gastronomických zážitků a ještě k tomu má surfovací spot přímo v centru města! 

Napadla mě skvělá věc. Luboš slavil narozeniny a já věděla, že již několikrát v Barceloně byl a miluje ji. Rozhodla jsem se tedy koupit letenky, nic mu neříct a naplánovat únos na letiště. 

Koupené letenky jsem nechala vytisknout a vložila je do krásného průvodce městem Barcelona ze série The Monocle Travel Guide, která vám ukáže nejen typicky turistická místa, ale i lokální podniky, lokální design, upozorní vás na nástrahy města, naplánuje vám krátké procházky zajímavými uličkami, poradí i sportovní aktivity v daném městě a vlastně cokoliv na co si vzpomenete. 

Dáreček jsem zabalila pěkně do balícího papíru a až na letišti se Luboš dozvěděl cílovou destinaci jeho únosu. Hezké překvapení že?

0  komentářů

zobrazit celý článek