ISLAND TIME

FASHION / TRAVEL / 11. 02. 2020
Zalando lounge outfit

Sluníčko, pláž, oceán, sůl ve vlasech, opálená pokožka = šťastná Alex. Bali dělá zázraky a kouzlí úsměvy na rtech. A já přináším k nám do Čech trošku těch #balivibes a taky inspiraci na perfektní letní outfit.

Černý topík z balijského obchodu Bamboo Blonde jsem si pořídila minulý rok. A vy ho tu seženete pravděpodobně také, protože patří k jejich celoroční basic kolekci! Je z lehkého materiálu a má praktické zavazování na mašli.

Tmavě zelené kalhoty cargo typu jsou můj nejnovější přírůstek a taky nejvýhodnější! Objevila jsem totiž kouzlo outletového nakupování v nákupním klubu Zalando Lounge. Seženete tam slevy na prémiové značky až 75 %! Po registraci se vám ukážou všechny aktuální slevové akce a také uvidíte, které se plánují. Časy spuštění jsou různé a doporučuji si je pohlídat! Je o to velký zájem a já takhle přišla o jednu vysněnou kabelku, kterou jsem měla v hledáčku :( Jednoduše jsem nebyla dostatečně rychlá.


Kalhoty jsou značky Topshop, kterou mám moc ráda a uzavření pražského obchodu mě mrzelo. Na Zalando Lounge najdete velmi prémiové značky oblečení jakými jsou třeba i Fendi, Versace či Balenciaga. A nejen oblečení. Už jsem pokukovala po slevách na bytové doplňky! <3

Možná se divíte, proč ta holka nosí dlouhé kalhoty na Bali! Popravdě bych vám je také doporučila přibalit do kufru. Jízda na skútru ve večerních hodinách bývá chladnější.

Na malou nylonovou kabelku Prada jsem musela vyčkat pár týdnu na tzv. waiting listu. O reedici z roku 2005 je totiž obrovský zájem a kabelka je neustále vyprodaná. Jsem tedy šťastná majitelka! Měla jsem obavy ohledně materiálu, ze kterého je vyrobena. Jsem zvyklá na praktické kožené nezničitelné kabelky a s nylonem jsem neměla žádné zkušenosti. Nicméně přežila tu divočinu na Bali, takže přežije vše :D

Outfit jsem doladila zavazovacími koženými sandálky Vagabondshoes, černými brýlemi Dior a hromadou šperků Antipearle inspirovaných láskou k oceánu a podmořským světem.

Ohodnotíte můj outfit od 1-5 jako ve škole? <3

0  komentářů

zobrazit celý článek

SEX AND THE CITY

06. 01. 2020
outfit
outfit

Při úpravě těchto posledních fotek s kamarádkou Domčou, jsem si vzpomněla na svůj oblíbený ačkoliv přiznávám velmi feministický seriál "Sex ve městě". Došlo mi, že mi občas náš život připomíná natolik známé scénky ze seriálu a že se vlastně celý točí kolem vztahů. Vztahů mezi námi kamarádkami. Vztahů s protějším pohlavím. Vztahu k sobě samému. No a taky se občas točí kolem hezkého oblečení, ale k tomu se dostanu za chvilku. 

Žádný vztah není jednoduchý a neobejde se bez tvrdé práce obou, kteří ve vztahu figurují. A nikdo nám neřekl, jaká je s tím práce! Musíme se učit toleranci, získávat a udržovat důvěru. Vztahy si také musíme hýčkat a vkládat do nich většinu našeho času a lásky. No a nejdůležitější vztah je ten, který máme sami k sobě. A pokud chceme, aby se všechny naše vztahy zlepšily, musíme nejprve rozvíjet a budovat právě vztah k sobě samému. To jak vnímáme sami sebe, ovlivňujě totiž úplně všechno! Myslete na to. 

Omlouvám se za malou vztahovou vsuvku na mém blogu :D Vrátím se raději ke vztahu k oblečení, který podle mě může také mnohé změnit. To, jak se oblékám ovlivňuje moje sebevědomí. Dokáže to ovlivnit i moji náladu na celý den. Dokonce jsem se párkrát vracela domů se převléci, protože jsem se zkrátka necítila dobře v oblečení, ve kterém jsem poprvé vyšla z domu.

A v čem se cítím seběvědomě a dobře? V oversized kabátu s.Oliver ze slev. V čepici, která schová neumytou hlavu. V kalhotech s vyšším pasem, protože tak dokonale sedí postavě s většími boky. A v roláku z natolik příjemného materiálu, že ho nechcete ani sundat. S vintage Dior kabelkou, kterou závidí sebeměnší módní znalec a já ji přitom sehnala v sekáči za skvělou cenu.  

Napíšete mi, v čem se cítite dobře vy? <3

0  komentářů

zobrazit celý článek

BIOLOGIQUE RECHERCHE | SERUM AUTHENTIQUE

BEAUTY / ALL ABOUT / 06. 01. 2020
BIOLOGIQUE RECHERCHE | SERUM AUTHENTIQUE

V tomto článku se dozvíte, proč za žádnou cenu nevynechávat séra z vaší každodenní rutiny v péči o pleť. Upozorňuji, že po dočtení se může dostavit chorobná touha vlastnit všechny ty zázračné skleněné lahvičky s lektvary, jako by je namíchal samotný Harry Potter!

0  komentářů

zobrazit celý článek

FIRST SNOW

13. 12. 2019
s. oliver outfit
s. oliver outfit

Krásný den! Doufám, že všichni zvládáte toto náročnější předvánoční období s klidem a bez stresu. Už máte všechny dárečky nakoupený? Já letos povezu domů doopravdy velkou nadílku, jelikož sbírám dárky již od října a tak nějak se mi to nakupilo. Všechno to jsou ale potřebné věci, které rodinka chtěla. Navíc je nás docela hodně - mám tři sourozence a ono se to možná nezdá, ale drobnost sem a drobnost tam a nakonec nebude pod stromečkem žádné místo :D Přeju pevné nervy, pokud půjdete shánět poslední dárečky tento víkend! 

A tady máte inspiraci na jeden pohodlný outfit, ve kterém se vám bude dobře pobíhat ať už venku nebo v obchodech! S fotografem Ivanem se nám při focení podařilo zachytit i sněhovou nadílku, která nevydržela ani dvě hodiny. Na druhou stranu jsem ráda, protože jakmile v Praze nasněží 1 cm, už je to považováno za kalamitu a doprava začíná kolabovat. 

Mám na sobě kašmírový kulíšek, který jsem si pořídila jako poslední záchranu před zimou v Barceloně v & Other Stories. Možná se mi smějete, ale já prostě nosím kulichy za větrněho počasí, i když je třeba 15 stupňů :D Zbylé kousky jsou z s. Oliver. Mají nové střihy džínů, tak jsem rovnou zvolila klasické černé skinny jeans. Vlastnila jsem totiž pouze jedny a ty už po skoro 4 letech byly dost seprané a zašedlé. Od té doby jsem tyto nové ještě nesundala, jak jsou příjemné! Chtěla bych vypíchnout kvalitu s. Oliver - žádný svetr, který vlastním nemá ani žmolek. Je to doopravdy rozdíl oproti těm z fast fashion řetězců. Kousky z s. Oliver jsou moc příjemné a rozhodně nadčasové - žádné módní výstřelky, které si vezmete jen jednou. Je potřeba začít nad módou uvažovat a nekupovat blbosti! Ušetříme naše penízky i planetu! Rozumíme si? <3

 

0  komentářů

zobrazit celý článek

HOLA BARCELONA!

TRAVEL / 29. 11. 2019
barcelona výlet

Barcelona byla na mém “travel wish listu” poměrně dlouhou dobu. Toužila jsem vidět barevné město, které vám nabídne spoustu kulturních i gastronomických zážitků a ještě k tomu má surfovací spot přímo v centru města! 

Napadla mě skvělá věc. Luboš slavil narozeniny a já věděla, že již několikrát v Barceloně byl a miluje ji. Rozhodla jsem se tedy koupit letenky, nic mu neříct a naplánovat únos na letiště. 

Koupené letenky jsem nechala vytisknout a vložila je do krásného průvodce městem Barcelona ze série The Monocle Travel Guide, která vám ukáže nejen typicky turistická místa, ale i lokální podniky, lokální design, upozorní vás na nástrahy města, naplánuje vám krátké procházky zajímavými uličkami, poradí i sportovní aktivity v daném městě a vlastně cokoliv na co si vzpomenete. 

Dáreček jsem zabalila pěkně do balícího papíru a až na letišti se Luboš dozvěděl cílovou destinaci jeho únosu. Hezké překvapení že?

0  komentářů

zobrazit celý článek