BIOLOGIQUE RECHERCHE

01. 06. 2019 10:35
biologique recherche

Tento článek bych chtěla věnovat péči o pleť v letním období. Se značkou Biologique Recherche již spolupracuji druhým rokem a bylo to moje nejlepší rozhodnutí. Jejich ikonický produkt lotion P50 (kdo neví, o co jde - doporučuji přečíst tento můj starší článek ZDE ) mi spravil neskutečně pleť a neumím si bez něj představit jediný den. Podle sezóny a aktuálního stavu pleti který, jak víte se mění v závisloti na hormonech, klimatu, stravování, pitném režimu a dalších, postupně zapojuji do každodenní péče i další produkty.

Produkty Biologique Recherche nemůžete jen tak někde zakoupit v obchodě. Neseženete je ani online. Má to jeden prostý důvod - musí vás vidět odborník a po krátké konzultaci vybrat vhodné přípravky přímo pro vás podle stavu pleti a sestavit vám tak péči na míru. Budete zodpovídat i pár dotazů ohledně vašeho životního stylu, který hraje také velkou roli. Na druhou stranu se nemusíte bát, že si zakoupíte něco, co vám nebude vyhovovat. A teď už zpátky k mým letním must-haves. 

Mít opálenou pokožku je krásné a každá ji chceme. Já osobně mám i takový pocit, že mi to prostě s tmavším odstínem pleti sluší mnohem více. Musíme si ovšem dát pozot na následky slunění. Opalování nejenže "napomáhá" k rychlejšímu stárnutí kůže, ale i vzniku vrásek, ztrátě elasticity a přirozené vlhkosti pleti. Tyto negativní dopady slunění bez patřičné ochrany sice možná nepocítíme ihned, ale dostaví se dřívě či později. Kůže má totiž omezenou schopnost regenerace. A nic z výše zmiňovaných problémů přeci nechceme. 

Před odletem na Bali jsem prošla konzultací a dostala doporučení na tyto produkty, které mě doprovázely mým tří měsíčním pobytem na ostrově plným sluníčka a slané vody. 

Protection U.V.

Ochranný krém s trojitým ochranným pláštěm a 100% přírodními filtry, které nezatěžují pokožku a přitom neobsahuje žádné nano-částice, vás ochrání proti celému spektru slunečního záření UVA / UVB a IR (infračervené). Ochranný index činí SPF 25, což je ideální balanc mezi ochranou a opálením. Hydratace a anti - aging samozřejmostí. Také zabraňuje vzniku pigmentových skvrn, které mě osobně po dlouhodobějším pobytu u moře trápí. Nezanechává mastný filtr a snadno se nanáší. Nezapoměňte na krk a dekolt :P

Réparation U.V.

To, jak důležité jsou přípravky po slunění vám vysvětlovat nemusím. Kdo chce zregenerovat pokožku a zárověň udržet opálení co nejdéle, musí věnovat pozornost a čas péči i po opalování. Réparation U.V. od Biologique Recherche působí jako antioxidant a zajišťuje ochranu proti volným radikálům (čtěte předčasné stárnutí kůže). Zabraňuje poškození kolagenových vlákem a díky tomu oddaluje vznik vrásek. Pokud ho budete používat správně, což je ráno, večer a po každém slunění - rozhodně se neoloupete! 

Masque Vip O2

Patřím k milovníkům masek! Tato Masque Vip O2 je již mojí třetí maskou od BR. Je skvelé, že masku zvolíte podle toho, co zrovna vaše pleť potřebuje. Tato je určena na okysličení pleti, díky níž začne dýchat (tzv. anti-pollution maska). Poskytuje rozjasňující efekt. Proč je vhodná po slunění? Když ji vložíte před aplikací na chvíli do ledničky, užijete si její chladivé účinky a pocítíte, jak je vaše pleť zklidněná a zrelaxovaná. 

Já doufám, že jsem vás tímto článkem přesvědčila, jak moc je důležité používat kvalitní kosmetiku obzvlášť v letních měsících. A hlavně, jak moc je důležité se začít včas starat o svou pleť. Ona vám to jednou určitě vrátí! <3 Na případné dotazy vám ráda zodpovím na Instagramu či emailu :) Mějte krásný víkend! 

 

Vaše A.