STRIPES

23. 02. 2018 14:24

Oversized rolák, dlouhá sukně a černá barva. Tyhle tři věci v zimě bezmezně miluju ! Byly doby, kdy jsem si dlouhou sukni odmítala vzít na sebe a teď jsem jich do svého šatníku zařadila nejméně pět. Jsou náramně pohodlné a v zimě se dají nosit klidně i přes kalhoty (takový malý tip pro odvážlivce). Outfit jsem doplnila rolákem, který jsem sehnala ve slevách v H&M za 300 a je naprosto boží - až mě to překvapilo :) Zbylé kousky jsou černé barvy - kabát Gant, kozačky do špičky a "captain cap", protože černá barva přeci nikdy nevyjde z módy, že? :) Doufám, že jste se alespoň trochu outfitem inspirovaly, dejte vědět!

Ještě bych tady na blogu chtěla sdílet dvě další zajímavá videa od slečny @z_deníčku_dentální_hygienistky, u které jsem byla na hygieně zoubků a chystáme se i na bezpečné a hlavně zdravotně nezávadné bělení (ještě jsem nikdy předtím nic takového nezkoušela, tak jsem velmi zvědavá) ! Když jsem Simču poprvé navštívila v ordinaci - zhrozila jsem se kolik chyb dělám při čištění zubů a že vlastně špatně používám i mezizubní kartáčky. Takže pokud se chcete poučit nebo se jen ubezpečit, že všechno děláte správně, zkoukněte třeba video o správném čištění (tady) nebo o chemikáliích obsažených v zubních pastách (tady). Pokud máte ohledně téhlo "problematiky" nějaké dotazy, neváhejte jí napsat :) 

Přeji krásný víkend :*

zobrazit celý článek

SEA SALT SUN

12. 02. 2018 19:48
pláž nusa dua
pláž nusa dua

Devátý den opouštíme nádherný Relax Bali Resort a vydáváme se prozkoumat jih. První zastávkou je uměle vytvořené turistické letovisko Nusa Dua. Celá oblast je zde uzavřená a dostanete se sem pouze přes brány, které pečlivě hlídají hlídky. Výhodou je nádherná a udržovaná pláž stejně jako celé resortní okolí, jehož součástí jsou obrovské hotelové komplexy. Chybí zde ale úplně místní warungy, restaurace a jakékoliv kulturní památky. Celá oblast Nusa Dua je podle mě ideální spíše pro rodiny s dětmi, které si chtějí užít dovolenou na jednom místě :) Proto tu zůstáváme pouze jeden den - relaxujeme na krásné písečné pláži, popíjíme koktejly a plánujeme přejezd do Canggu.

zobrazit celý článek

WHEN DREAMS COME TRUE

06. 02. 2018 19:34
bali elephant park

Jsou dva druhy dětských snů - takový, který se nejspíš nikdy nesplní (například když toužíš být kosmounautem nebo chceš dům z cukrový vaty) a pak ty reálnější, které když se splní, tak jste šťastný jak blechy a nezáleží na tom, že už nejste dítě :) Mezi moje dětský sny vždycky patřila plavba s delfíny a mazlení se slony. A to druhé se mi splnilo právě na Bali <3

Šestý den dopoledne se vydáváme do sloní rezervace Taro vzdálené cca 20km od Ubudu. Předtím si raději zjišťujeme informace o parku a o tom, jak tam se slony zachází. Naštěstí se jedná o tzv. "rescue park", kde jsou zachránění sloni ze Sumatry - z místa kde se hromadně zabíjejí kvůli obchodům se slonovinou. Tady v parku má každý slon svého vychovatele, který se o něj stará, krmí ho a miluje. Každý sloník má svůj výběh a taktéž tu mají jezírko. Sloni tu jsou čístí, nebojí se kontaktu s lidmi a připadají mi spokojení. Trávíme tu tak dvě hodiny - krmíme je a hladíme a mě se vůbec nechce pryč :( 

zobrazit celý článek

BALI VIBES

04. 02. 2018 20:26

Když za mnou Pavel přišel s otázkou, jestli nechci jet na Bali, zírala jsem na něj asi deset minut s otevřenou pusou a nemohla tomu uvěřit :D Jasně, že chci! Křičela sem a skákala po bytě jako malá. Kdo by si taky nechtěl splnit jeden z velkých snů, že jo? :)

zobrazit celý článek

WEEKEND

07. 01. 2018 17:46

Krásné pondělí! Doufám, že vstupujete do nového týdne odpočatí a plní energie po víkendu jako já :) Ten můj byl totiž boží. Sobota odstartovala výborným brunchem s Domčou ve Spižírně 1902, kde jsem byla poprvé a místo i jídlo mě naprosto nadchlo. Zbytek dne jsem strávila s Pavlem procházkou po Praze, jelikož to počasí fakt stálo za to! Neděle naopak byla v kulturním duchu - v Národní galerii jsme navštívili instalaci Manifesto od berlínského umělce Juliana Rosefeldta. Pomocí 13ti filmových koláží v hlavní roli s herečkou Cate Blanchett skládá poctu umělěckým manifestům, které tímto filmovým zpracováním dostávájí více dramatického vyznění a i nový pohled na ně. Výstava bohužel včera již skončila, ale koho to zaujalo - Manifesto se dá zhlédnout i na Youtube :) Já se teď ještě vrátím k mému outfitu. Ten nepatří k nejkreativnějším, ale zato je 100% nejpohodlnější. Triko Moof s velrybou mi přišlo roztomilé a v kombinaci se skinny jeans a keckama Stan Smith je to ideální outfit na procházku do města. Novinkou mezi kabelkami je u mě velká Pomikaki, do které se mi vejde i noťas nebo kupa učebnic. Navrch jsem si oblékla klasický béžový kabát z NA-KD. Jak se vám líbí můj outfit? :) 

zobrazit celý článek